Szent Gellért Alkotó és Rajzpályázat 2018

Szent Gellért Alkotó-és Rajzpályázat

A Szent Gellért Alkotó-és Rajzpályázatra kb. 300 rajz érkezett be. Ezek közül került kiválasztásra Sipos Tímea 5. osztályos tanuló rajza is, aki Szent Erzsébet legendáját választotta témául.

Az eredményhirdetésre október 23-án került sor a Dómban, amelyre, mint felkészítő tanár én is meghívást kaptam. A Dóm és a püspökség épületében tett látogatás mindkettőnk számára felejthetetlen élményt nyújtott. Az ajándékok mellett (oklevél, csoki, játék) az iskola kapott még akril festéket, amit örömmel fogunk hasznosítani a rajz órákon.

Az ebéd elfogyasztása után megtekintettük az aznap nyíló karácsonyi vásárt és felültünk az óriáskerékre, amelyről láttuk Szeged nevezetes épületeit. Élményekkel gazdagon értünk vissza az iskolába. Ismét bebizonyosodott, hogy sok tehetséges tanuló van iskolánkban, akikre büszkék lehetünk.

Gera Zsuzsanna

2018. október 23.