Területi Tematikus Angol Verseny

December 13-án délután iskolánkban ismét megrendezésre került a Területi Tematikus Angol Verseny. Az immár hagyományosnak számító vetélkedőn 7 település, Baks, Harkakötöny, Ópusztaszer, Öttömös, Pusztamérges, Szatymaz és Dóc csapatai mérték össze a tudásukat az idei, „Emberek” témakörben. A diákok vegyes játékos feladatokat oldottak meg, például különböző nemzetiségeket kellett felismerniük, híres emberekkel kapcsolatos totót töltöttek, betűhalmazból ruhadarabokat kerestek, memóriajátékot játszottak a People magazin címlapjával, vagy épp körberajzolták egymást, hogy aztán minél több testrészt jelölhessenek. A jó hangulatú küzdelmet követően Andrew Cheesemant, az iskola angol vendégét ismerhették meg a gyerekek. Andy mesélt az angol karácsonyról, a magyartól eltérő szokásokról, illetve egy kis közös éneklésre is sor került. A nap zárásaként kihirdettük a végeredményt és átadásra kerültek az emléklapok, oklevelek és ajándékok. I. helyezett Szatymaz csapata lett (felkészítő tanáruk Doszpod Endréné), II. Ópusztaszer és III. Baks (mindkettő csapat felkészítője Borosné Fülöp Annamária). Gratulálunk! Folytatás jövőre!

Pölösné Hudák Dóra, főszervező pedagógus