Szent Ágoston Kupa 2016.

2016. május 21-én iskolánk nyolctagú csapata idén is részt vett a pusztamérgesi iskola által szervezett Szent Ágoston Kupán. A csapat tagjai voltak: Takó Tibor, Mészáros Belián, Szabó Bálint, Tóth Zétény, Faragó Benjámin, Kurunczi Dániel, Huszár Alfréd, Fekete Dominik.

A versenyen a közös bemelegítést követően a csapatok hat állomáson mérték össze ügyességüket és tudásukat. A versenyszámok többnyire népi játékok voltak, mint például: gólyalábazás, holdjárás, patkó- és csizmadobás.

Ezt a 2012-es londoni nyári olimpiai játékokkal kapcsolatos teszt kitöltése követte.

Végül egy mókás párviadalra került sor, ahol a csapatoknak adott időn belül vizes palackokat kellett eltalálni és feldönteni labdával. Az a csapat győzött, amelyiknek a palackjában több víz maradt.

A versengések végén finom uzsonnával kínáltak bennünket.

Bár dobogós helyezést nem sikerült elérnünk, mégis nagyon elégedetten, kellemesen elfáradva indultunk haza.

Köszönjük a pusztamérgesi iskola szervezőinek ezt az élménydús programot.

Köszönettel tartozunk községünk önkormányzatának, hogy kisbuszát rendelkezésünkre bocsátotta.

A mappában található képek előnézete Szent Ágoston Kupa 2016