Nemdohányzó Világnap

A Nemdohányzó Világnap jegyében töltötték el iskolánk felső tagozatos diákjai május utolsó hétfőjének délutánját. A Csongrád Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szervének Egészségfejlesztési Osztályáról látogatott el iskolánkba két előadó, Dr. Gera Katalin és Tóth Erika. Amolyan rendkívüli tanítási óra keretében meséltek a dohányzással kapcsolatos tényekről, betegségekről, a passzív dohányzásról, a leszokás nehézségeiről és a vizipipázással kapcsolatos tévhitekről. Érdekes, sokszor megdöbbentő előadást hallhattunk, bár inkább volt ez egy interaktív beszélgetés, melybe a diákok nagy előszeretettel kapcsolódtak be. Ezt követően osztályonként oldottak meg vegyes feladatokat a gyerekek - volt az elhangzottakra épülő kérdőív, a Nemdohányzó Világnappal kapcsolatos totó, egészséges és dohányos tüdőket ábrázoló puzzle, a dohányzás hatásait rejtő szókereső. A versenyt a 8. osztály nyerte meg, a legokosobb hozzászólásaiért pedig Vogel Kristóf 7. osztályos tanulónk lett külön kiemelve. Vendégeink apró ajándékokkal kedveskedtek nekünk, melyeket a látogatásukkal együtt ezúton is köszönünk!