Magyar nyelv napja vetélkedő

2017. november 13-án vetélkedőt szerveztünk iskolánk felső tagozatos diákjai számára

Az országgyűlés 2011-ben nyilvánította november 13-át a magyar nyelv napjává, hogy a figyelmet ráirányítsa a szellemi-kulturális örökségünk alapját jelentő anyanyelvünkre.

Ez alkalomból vetélkedőt szerveztünk iskolánk felső tagozatos diákjai számára.

A csapatoknak különböző magyar nyelvi és nyelvtani feladatokat kellett megoldani, mint például fejtörők, helyesírási tesztek, nyelvjárással, tájnyelvvel kapcsolatos feladatok, vicces nyelvtörők, szóalkotási, szófaj felismerési feladatok. Volt kirakós játék is, ahol a magyar nyelvújítás vezéralakjának, Kazinczy Ferencnek az arcképét kellett kirakni.

A jó hangulatban lezajlott, de sok hasznos ismeretet tartalmazó vetélkedőt a „Petőfi” nevű csapat nyerte, tagjai voltak Fődi Viktória, Berecki Virág és Lakatos Nikolasz. Gratulálunk nekik a győzelemhez!

A mappában található képek előnézete Magyar nyelv napja