Magyar Kultúra Napja

2013. január 22-én délután vetélkedő keretében emlékeztünk meg a Magyar Kultúra Napjáról.

A program kezdetén hangfelvételről meghallgattuk a Himnuszt Sinkovits Imre előadásában.

Az alsó tagozatosok megemlékezése nagyrészt a magyar meseirodalomhoz kapcsolódott. A gyerekek keresztrejtvényt oldottak meg, memóriájukat tehették próbára. Lencsét válogattak Hamupipőke módjára, mesekirakóval kellett megbirkózniuk. A délutánt két Mátyás királyról szóló mese megtekintésével fejeztük be.

A felső tagozatosok érdekes és játékos feladatokat oldottak meg az irodalom, a zene és a képzőművészet témaköréből: szereplők felismerése a János vitéz daljátékból, 4 soros rímelő vers írása előre megadott szavakból, irodalmi keresztrejtvény kitöltése stb.

Az iskola diákjai ismét egy kellemes délutánt tölthettek együtt.