Esélyegyenlőségi nap Dócon

Szeptember 18-án, kedden tanításnélküli munkanap keretében esélyegyenlőségi napot tartottunk a dóci iskolásoknak a Csongrád Megyei Mozgáskorlátozott Egyesület közreműködésével, melynek elnöke Dóc község polgármestere, Tóth Margit.

A nap folyamán kisebbek és nagyobbak az életkoruknak megfelelő módon kerülhettek közelebb a valamilyen fogyatékossággal élő emberekhez.

Előadásokat, filmeket láthattak a témában, illetve játékos feladatokon keresztül szembesülhettek a fogyatékkal élő emberek mindennapos problémáival.

Volt pl. bekötött szemmel tárgyak felismerése, kerekesszékes vetélkedő, rajzos feladatok, totó és sok más egyéb érdekes és hasznos feladat.

Ezúton is köszönjük az Egyesület munkatársainak, hogy fáradtságot nem ismerve vállalták ennek az igen hasznos és érdekes napnak a megszervezését, lebonyolítását.

Az intézmény többi általános iskolai telephelyein is sor kerül az elkövetkező napokban hasonló rendezvényekre.

Reméljük, hogy a program segítségével egy kicsit hozzájárultunk ahhoz, hogy iskolás gyermekeink elfogadóbbá, megértőbbé, segítőkészebbé váljanak a mássággal élő embertársaink iránt!

Köszönjük!