Édes Hazám Magyarország vetélkedő Hódmezővásárhelyen 2013

2013. március 22-én, pénteken a hódmezővásárhelyi Katolikus Általános Iskolában jártunk. Részt vettünk az Édes Hazám Magyarország címmel megrendezett földrajzi, hon- és népismereti vetélkedőn, aminek témája a Balaton és a Dunántúli-középhegység volt. Az ünnepélyes megnyitó után először az előzetesen elküldött rajzokat értékelték. Idén egy tanulónk ért el helyezést: Kucsora Viktória, 8. osztályos tanuló, aki a 7-8. osztályosok kategóriájában II. lett. Gratulálunk neki és felkészítő tanárának, Gera Zsuzsannának.

Az eredményhirdetés után megkezdődött a vetélkedő. Először földrajzi témájú kérdésekre kellett válaszolni, majd a hon- és népismereti tudásukról adtak számot a tanulók. Közben különböző bemutatókat nézhettünk meg a csapatok előadásában. A mi csapatunk az itt élt híres emberekről tartott képes beszámolót. Végezetül az előre kiadott feladatnak megfelelően egy reneszánsz menüsort kellett bemutatni a zsűrinek.

A nagyon jó hangulatú versenyen 8. helyezést értünk el.

A csapat tagjai: Kucsora Viktória, Juhász Petra, Papp Barbara, Pataki Rita

Felkészítő tanárok: Doszpod Endre, Gera Zsuzsanna és Gémes Károlyné