Beretzk verseny 2022.

Két év kihagyás után ismét megrendeztük a dr. Beretzk Péter Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőt

article preview

2022. április 29-én rendeztük meg iskolánkban a dr. Beretzk Péter Komplex Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőt. A háromfős csapatok Szatymazról, Balástyáról, Ópusztaszerről, Mórahalomról a Szent László Katolikus Általános Iskolából, a Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskolájából, a szegedi Orczy István Általános Iskolából és telephelyeinkről: Harkakötönyből, Kömpöcről, Pusztamérgesről, Öttömösről érkeztek, a mi iskolánk egy csapattal képviseltette magát.

A verseny megnyitója után Kovács Krisztián, hivatásos vadász tartott előadást a munkájáról, amit felnőttek és gyerekek egyaránt érdeklődve hallgattak. A délelőtti program részeként állomásokon oldottak meg feladatokat a versenyzők (pl. virágfelismerés, gombaszedés, közmondások, szólásmondások, állatok felismerése hangjuk, mintázatuk alapján, állatok elhelyezése a világtérképen). A közös ebéd elfogyasztása után folytatódott a megmérettetés. A délutáni feladatok már többnyire az iskolában megszerzett tudásra támaszkodtak.

Az eredményhirdetést minden csapat nagy izgalommal várta. A helyezések a következőképpen alakultak:

I. helyezett: a    Szegedi Tudományegyetem (Ságvári Endre) Gyakorló Általános Iskolája

Csapattagok:     Gajda Emese

Kámán-Gausz Péter

Tatár Csanád

Felkészítő tanár: Nagyné Páll Edit

II. helyezett:      Szent István Katolikus Általános Iskola, Szatymaz

Csapattagok:     Csányi Rebeka

Polgár Loretta

Molnár Máté

Felkészítő tanár: Szűcsné Gera Julianna

III. helyezett:    Szegedi Orczy István Általános Iskola

Csapattagok:     Gonda Flóra

Simon Réka

Szabó Aletta

Felkészítő tanár: Vágvölgyiné Szepessy Csilla

Gratulálunk a helyezetteknek és a felkészítő tanáraiknak!

Támogatóink az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark, a mórahalmi Ezer év parkja, a mórahalmi Erzsébet fürdő, a hódmezővásárhelyi Török Sándor Strandfürdő, a szegedi Füvészkert, a szegedi Vadaspark, a szegedi Vadaspark, a Móra Ferenc Múzeum, a Szegedi Csillagvizsgáló, az ópusztaszeri Csillagösvény, a Szegedi Nemzeti Színház belépőjegyekkel, a Nimfea Természetvédelmi Egyesület, a Természet világa, a Tóth Könyvkereskedés kiadványaikkal támogatták a vetélkedőn részt vevő csapatok jutalmazását.

A mappában található képek előnézete Beretzk verseny 2022. 04. 29.