Beretzk Péter Vetélkedő

Április 26-án rendeztük meg 10 csapat (10 település: Szeged, Szatymaz, Balástya, Tiszasziget, Ópusztaszer, Kömpöc, Öttömös, Harkakötöny, Pusztamérges, Dóc) részvételével a Dr. Beretzk Péter Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőt. A megnyitó után Puskás József, a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársa tartott előadást, melyben a Dóc közvetlen és tágabb környezetében létrehozott tájvédelmi körzet természeti érékeit mutatta be. Az előadás után a háromfős csapatok állomásokon oldottak meg feladatokat: megkeresték a virágokhoz tartozó terméseket, villámkérdésekre válaszoltak, állathangokat próbáltak felismerni, különböző aszalt gyümölcsöket kóstoltak, szemetet szedtek, jellegzetes idegen tájakon élő növényeket helyeztek el a világtérképen, valamint állatokat ismertek fel lábnyomaik segítségével.  A délelőtti feladatok után megebédeltünk, és rövid pihenő után folytatódott a megmérettetés. A tanult ismeretekről adtak számot a tanulók. Az egész napos vetélkedőn mindannyian gazdagítottuk ismereteinket, tudásunkat, s remélhetőleg jövőre minden csapattal találkozunk.

A vetélkedő eredménye:

I. helyezett: Gyurgyalagok                         446 pont

SZTE Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskola, Szeged

Felkészítő tanár: Nagyné Páll Edit

II. helyezett: Vadócok                                  435 pont

Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Dóc

Iskolánk tanulóit Gulyás Sára Kíra, Juhász Petra és Kucsora Viktória

képviselte

Felkészítő tanár: Gémes Károlyné

III. helyezett: Énekesmadarak                  422,5 pont

Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, Balástya

Felkészítő tanár: Koréh Istvánné

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak!

Köszönjük a versenyzők jutalmazásában segítséget nyújtó támogatók felajánlásait:

-          Szegedi Nemzeti Színház

-          Szegedi vadaspark

-          TermészatBÚVÁR

-          Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark

-          Szegedi Sport és Fürdők Kft.

-          Mórahalmi Erzsébet fürdő

-          Napfényfürdő Aquapolis Szeged