Beretzk Péter Vetélkedő 2017

2017. április 28-án rendeztük meg iskolánkban a Dr. Beretzk Péter Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőt. Ebben a tanévben 10 iskola képviseltette magát versenyzői által. (A csapatok a Szatymazi Általános Iskola, a balástyai Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, a hódmezővásárhelyi Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, a szegedi SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, a tiszaszigeti Szent Antal Katolikus Általános Iskola, és a Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda dóci, harkakötönyi, kömpöci, öttömösi és pusztamérgesi telephelyeiről érkeztek. A rendezvényünket meghívott vendégként jelenlétével megtisztelte Puskás József, a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársa, valamint Sipos György erdész. Az igazgatónő megnyitója után Endrédi Lajos, a szegedi Vadaspark gyűjteményvezetője tartott előadást, melyben vázolta a Vadaspark jelenét és jövőjét, illetve beszélt az ott folyó munka jelentőségéről. Ezek után megismertetett bennünket a háromöves tatuval és a gabonasiklóval. Nagy élményt jelentett a gyerekek számára, hogy ezeket az állatokat meg lehetett simogatni, a bátrabbak kézbe is vehették őket. A délelőtt folyamán állomásokon vettek részt a 3 fős csapatok, ahol érdekes feladatok vártak rájuk. Voltak madarakra, illetve az erdő állataira vonatkozó interaktív feladatok, kóstoló, fészkelő helyek, árnyképek és állathangok felismerése és különböző kérdések a nemzeti parkokhoz és a hungarikumokhoz kapcsolódóan. Az állomások feladatainak megoldása után elfogyasztottuk az ebédet, majd folytatódott a vetélkedés. A feladatok megoldása sok-sok ismeret elsajátítását bizonyította.

1. helyezett:      Cinegék - 488 pont

(SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, Szeged)

Csapattagok: Láng Nóra, Gulyás András, Tatár Botond

Felkészítő tanár: Nagyné Páll Edit