Beretzk Péter Vetélkedő 2015

Május 4-én került megrendezésre a Dr. Beretzk Péter természetismereti és környezetvédelmi vetélkedő, amit minden évben a Föld napja után szoktunk különböző iskolák csapatai számára meghirdetni. Az idén 10 iskola 11 csapata mérte össze a tudását. A gyerekek Tiszaszigetről, Szatymazról, Balástyáról, a Szegedi Piarista Gimnáziumból, a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános iskolából, Öttömösről, Pusztamérgesről, Kömpöcről és Harkakötönyből érkeztek hozzánk. A dóci iskolát két csapat képviselte. A verseny a Tóth Margit polgármesterasszony, Huszka Zoltánné igazgatónő megnyitó beszéde és Sipos György képviselő diavetítéssel egybekötött előadása után kezdetét vette. Délelőtt a csapatok állomásokon oldottak meg feladatokat. Árnyképek alapján madarakat, részletek segítségével virágokat ismertek fel, villámkérdésekre válaszoltak, „gombát szedtek”, „halásztak”. Idegen tájak állatait helyezték el a világtérképen, rajzfilmhősök fajneveit állapították meg, terméseket és virágokat párosítottak, szaglásuk segítségével fűszernövényeket neveztek meg betűrejtvényt és a nemzeti parkokhoz kapcsolódó interaktív feladatokat oldottak meg. A közös ebéd elfogyasztása után folytatódott a vetélkedés. Az elméleti tudás felelevenítésére került sor. Többek között meghatározások segítségével fajneveket állapítottak meg, csoportosították a földrajzi erőket, meghatározások alapján élőlényeket, diaképek segítségével magyarországi nevezetességeket, látnivalókat ismertek fel a versenyzők. A gyerekek nagy izgalommal várták a nap zárásaként az eredményhirdetést. Az I. helyezést a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium „SzePi” csapata (Grósz Boróka, Jusztin Veronika, Kardos Lili, felkészítő tanár: Orosz Gábor), a II. helyezést a balástyai Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola „Sasok” csapata (Bitó Adrienn, Molnár Maja, Bárkányi Mónika, felkészítő tanár: Kóréh Istvánné), III. helyezést a Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda dóci iskolájának „Vaddisznó” csapata (Lukács Lili, Rapi Éva, Földi Csanád, felkészítő tanár: Gémes Károlyné) érte el. A másik dóci csapat, a „Vadócok” (Ördög Levente, Szunyogh Vivien, Sipos Roland) a 6. helyen végzett.  A versenyzők jutalmazásában a Hajókirándulás.hu Kft., a szegedi Móra Ferenc Múzeum, szegedi Csillagvizsgáló, a Természetbúvár, a Természet Világa, és a szegedi Nemzeti Színház volt segítségünkre. Köszönjük a felajánlásaikat!