Beretzk Péter verseny

2012. április 27-én rendeztük meg a Dr Beretzk Péter Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőt. A megnyitó után Ábrahám Krisztián - a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársa - előadását hallgattuk meg, aki a Földanyai gondokról tartott egy diavetítéssel egybekötött nagyon érdekes beszámolót. Ezután a 11 csapat terepi feladatokra indult, ahol érdekes feladatok vártak rájuk. Madarak ülőképeit, fákat, terméseket, orrokat, idegen tájak állatait kellett felismerni képekről. A versenyzők gombákra vadásztak, szelektíven gyűjtöttek hulladékot. Kreativitásukat is bebizonyíthatták, mert az egyik állomáson különleges állatokat készítettek. Ebéd után folytatódott a vetélkedés, a nemzeti parkokkal kapcsolatos ismereteikről adtak számot a csapatok. A vándorkupát az idén a Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda Dóci csapata nyerte, ők lettek az elsők, második helyezést ért el a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskola csapata, harmadik az ópusztaszeri  Általános Iskola csapata lett. Gratulálunk a csapatoknak és a felkészítő tanároknak.

A csapatok jutalmazásában segítségünkre voltak a következő támogatók: a szegedi Vadaspark, a szegedi Füvészkert, a Csemete Természetvédelmi Egyesület, a makói Hagymatikum, a Napfényfürdő Aquapolis Szeged, a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő, a Nimfea Természetvédelmi Egyesület, a National Geographic, a TermészetBÚVÁR, a szegedi Móra Ferenc Múzeum, a Kiskunsági Nemzeti Park és az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark

Köszönjük a felajánlásaikat!