Balogh János Országos Környezet- és Egészségvédelmi Csapatverseny

Az Országos Balogh János vetélkedőn vehettünk részt 2011. június 3-án és 4-én Budapesten. A márciusi megyei verseny második helyezettjeként jutottunk be az országos döntőbe, az ország legjobb 13 csapata közé.  A versenyzőknek előre megadott témákból, cikkekből, videókból kellett felkészülniük, de az iskolában tanult biológia, kémia, egészségtan és környezetvédelmi ismereteikre is szükségük volt.  Az első napon, a regisztráció után az Iparművészeti Múzeumba mentünk az ünnepélyes megnyitóra. A csodás környezetben azonban nem tétlenkedhettek a gyerekek, ugyanis, feladatlapokat kellett kitölteniük. A kérdések a múzeum három kiállításához kapcsolódtak. A két világ között, az Eszterházy viselet és a Perzsa kiállítás sok új ismeretanyagot nyújtott.

Az iskolában elfogyasztott vacsora után elfoglaltuk a szállásunkat.  Másnapi reggeli után kezdődött a nagy megmérettetés, ahol mindenki megmutathatta, hogy mit tud. Az állomások feladatai más-más jellegűek voltak. Voltak kérdések Balogh János életéről, tudományos tevékenységéről és műveiről, feladatlapot kellett megoldani a felkészüléshez ajánlott cikkekből, kísérletet segítségével meg kellett határozni a talaj ph értékét és nitráttartalmát.  Volt számítógépes játék és szituációs feladat. Az így megszerzett pontokat a csapatok által otthon elkészített plakátra, és a délutáni előadásra kapott pontok gyarapították. Iskolánk csapata nyolcadik helyezést ért el. Csapattagok: Ambrus Lili, Halász Viktória és Kucsora Beatrix. Gratulálunk nekik ehhez a szép eredményhez! Büszkék vagyunk rájuk!

Felkészítő tanáruk Gémes Károlyné volt.

Köszönjük Gera Zsuzsanna tanárnő segítségét, amit a plakátunk elkészítéséhez nyújtott.