Takáts Sándor Történelem Verseny

A katolikus iskolák számára  hetedik alkalommal kiírt országos levelező versenyen iskolánk egy csapattal vett részt. A három fordulós megmérettetés témája: „A szabadságharc hősei 1848/49” , és az első 12 juthatott tovább a kecskeméti döntőbe.

A 65 benevezett csapat közül az első fordulóban a dóciak a 23. helyen végeztek, a második forduló nagyon jól sikerült,  kilencedikek(!) lettünk, összesítésben  feljöttünk a 19. helyre. A harmadik forduló után végül is a 16. helyen végeztünk.

A döntőbe ugyan nem kerültünk be, de olyan városok iskoláit utasították maguk mögé a lányok, mint például Budapest, Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza stb.

A szép eredményt elért csapat tagjai: Ambrus Lili, Halász Viktória, Kucsora Beatrix, Orsós Petra 8. osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Doszpod Endre