Szent Miklós napi rendezvény Ópusztaszeren

2013. december 6-án az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban jártunk, iskolánk 20 tanulója -más iskolákban tanuló gyermekekkel együtt- a Szent Miklós napi rendezvényen vett részt. A hosszú láncát csörgető Láncos Miklós hangoskodása először megdöbbentette a gyerekeket, de jól szórakoztak rajta. A néphagyomány felelevenítése után Farkas Sándor országgyűlési képviselő és Kertész Péter, az Emlékpark ügyvezetője köszöntötte a gyermekeket, majd átadták az ajándékokat. Mindenki nagy izgalommal fürkészte, hogy mit rejt a Mikuláscsomag. Ezután Katona Attila hitoktató tartott egy rövid előadást Szent Miklós püspök életéről, majd a karácsonyra való készülés jegyében ajándékokat, díszeket készíthettek a gyerekek. Délután az Aranygyapjú társulat jóvoltából betlehemes játékot néztünk meg. A Szent Miklós-napot Kulcsár-Székely Attila zenés mese előadása zárta.