Pályaválasztási Napok

article preview

2015. október 13-án a nyolcadik osztályosokkal a Szegedi Móravárosi Ipari és Szakképző Iskolában jártunk. Az iskola bemutatása után a lányok a fodrász és a kozmetikus szakmával ismerkedhettek meg. A fiúk kipróbálhatták a hegesztést és részt vehettünk egy laboratóriumi kísérleten is.

November 13-án az Ifjúsági Házban Pályaválasztási Napokon vettünk részt. Az interaktív kiállításon kiderült milyen képességek szükségesek egy szakma elsajátításához. Nagy örömünkre a volt diákjaink közül többel is találkozhattunk. A Kossuth Zsuzsa Szakképző iskola divatbemutatóján volt tanulóink (Kis Ibolya és Juhász Petra) által tervezett ruhákat is megcsodálhattuk.

Reméljük, hogy ezeken a programokon való részvétel is hozzájárul ahhoz, hogy minél sikeresebb és könyebb legyen a pályaválasztás.

Gera Zsuzsanna

8.osztály osztályfőnöke