Megint könyvtároztunk

Iskolánk kis napköziseivel március 25-én és április 1-jén is ellátogattunk a községi könyvtárba. Ezen alkalmakkor az iskolában zajló, a vízfogyasztás népszerűsítését célul kitűző Happy hét tematikájához kapcsolódva mi is a vízzel, vizekkel foglalkoztunk. Hatalmas lexikonokat lapozgatva utánaolvastunk, hogy pontosan mi is az a víz, vízzel kapcsolatos szólás-mondásokat egészítettünk ki, vizes verseket, meséket gyűjöttünk, hallgattunk meg és illusztráltunk. Tanultunk a Föld és hazánk nagy folyóiról, képeket nézegettünk róluk, vaktérképen ábrázoltuk a Dunát és a Tiszát, valamint bejelöltük Dócot. A vizes programok zárásaként megbeszéltük a Vizipók csodapók című mese sok-sok vízben élő szereplőjét, majd rövid jelenetet is néztünk belőle, illetve A nagy hohoho horgászból. Ismét sok élménnyel gazdagodva és máris visszavágyva indultunk "haza"! Köszönjük szépen Reni néni!

Pölösné Hudák Dóra