Magyar nyelv napja 2016

November 13-át az Országgyűlés 2011-ben nyilvánította a magyar nyelv napjának. Iskolánk november 14-én, immár negyedik éve emlékezett meg erről a napról.

Az alsósok 4 vegyes csapatot alkotva törték a fejüket, hogy egy-egy közmondásból melyik állat „szökött meg”, valamint különböző állatoknak kellett megkeresni az elveszett családtagjait. Ági néni találós kérdéseire is keresték a megoldásokat, melyek növények és állatok voltak. Az idő rövidsége miatt a fiú- és lánynevek csoportosítása csak szóban sikerült, a gyerekek meglepődtek, mikor kiderült, hogy az István, Ferenc és Márton fiúnevek mellett az Istvánka, Ferike és Mártonka is anyakönyvezhető, de kizárólag csak kislányoknak."

A felsősök vegyes csapatai játékos, anyanyelvhez kapcsolódó feladatokat oldottak meg. Volt anyanyelvi totó, ország- város játék, nyelvtörők, közmondások szólások és még számos érdekes feladat.

A tanulók jól érezték magukat, megismerhették a magyar nyelv könnyedebb, játékos oldalát.

A mappában található képek előnézete Magyar nyelv napja (2016. november 14.)