Közlekedj biztonságosan a kerékpárral!

Április 8-án iskolánk tanulói részt vehettek a Szegedi Rendőrkapitányság szervezésében  és a Csongrád Megyei Kormányhivatal Közlekedésfelügyelete és a Vakok és Gyengénlátók Csongrád Megyei Szervezete közreműködésével megvalósuló kerékpáros közlekedésbiztonsági programban.

Az egész délelőtt tartó programok között szerepelt közlekedésbiztonsági előadás, ahhoz kapcsolódó totó kitöltése, kerékpáros ügyességi pályán való végighaladás, vak és gyengénlátó szimulációs szemüvegek alkalmazásával a gyerekek megtanulhatták, hogyan segíthetnek egy vak vagy gyengénlátó embernek pl. az úttesten való áthaladásban. A bűnmegelőzési program részeként pedig ujjlenyomatok is készültek.

A jóhangulatú délelőtt végén a legügyesebbek különféle díjakat is kaptak. Köszönjük a lehetőséget minden közreműködőnek a gyerekek nevében is! :-)