Iskolai kirándulás Budapestre

A tanév utolsó napján iskolánk tanulói és tanárai tanulmányi kirándulásra utaztak Budapestre. A vonatozás után elsőként a Nemzeti Múzeumba látogattunk el, ahol megcsodáltuk a hazánk történetét bemutató kiállítást. A nap túrázással és barlangászással folytatódott, hiszen átutazva Budára az alsósok a Szemlő-hegyi-, a felsősök a Pál-völgyi-barlangban kalandoztak. A cseppkövek és az izgalmas, szűk járatok nagyon tetszettek mindenkinek. A Budai várnegyed volt ezután a célállomásunk, ahol többek között a Mátyás-templomot és a Halászbástyát, no meg persze a mesés kilátást csodáltuk meg. Egy kis szabadprogram, vásárlás, fagyizás, pihenés után körbejártuk még a Lánchíd lábánál lévő "0" kilométerkőt. A nap során utaztunk metróval, busszal, HÉV-vel, s hogy teljes legyen a kör a vasútállomásra villamossal utaztunk vissza. A hazaút már fáradtan, de remek hangulatban telt.