Hétmagyar harcai interaktív hadtörténeti program

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark jóvoltából 2016. szeptember 22-én lehetősége nyílt a felső tagozatos diákoknak, hogy részt vegyenek a Hétmagyar harcai interaktív hadtörténeti programon, amit Kardos Tamás múzeumpedagógiai vezető hozott el hozzánk. A program során a tanulók megismerkedtek a X. század hadviselésével, fegyverzetével, lehetőségük nyílt a gyerekeknek az interaktív hadtörténeti szoftver kipróbálására, amelynek témája a magyar kalandozások korának legjelentősebb hadi eseményei, meghatározó csatái. Közösen taktikát alakítottak ki, és a hét magyar törzs hadvezéreinek bőrébe bújva újrajátszották ezeket a csatákat.

A gyerekek jól érezték magukat, sok új ismerethez jutottak ezen a délutánon.

A mappában található képek előnézete Hétmagyar harcai - interaktív hadtörténeti program