Határtalanul - kirándulás 7.-eseknek Erdélyben

Intézményünk a Határtalanul! program - tanulmányi kirándulás hetedikeseknek HAT-17-01-2017-00727 sz. támogatási szerződés alapján 2.628.000,- Ft összegű támogatást nyert az Emberi Erőforrások Minisztériumától.

A pályázaton elnyert támogatásnak köszönhetően remélhetőleg 5 felejthetetlen napot tölthetnek az intézmény telephelyeinek hetedikes tanulói Erdélyben, Háromszéken és környékén.

A kirándulás tervezett időpontja:

Indulás: 2018. június 3. vasárnap

Érkezés: 2018. június 7. csütörtök

A kirándulás részletes programja:

1. nap: indulás – Városnézés Aradon – továbbutazás Árkosra a szálláshelyünkre.
  2. nap: Árkos megismerése gyalogosan, Néprajzi Múzeum megtekintése, kézműves foglalkozás. Megemlékezés a helyi diákokkal közösen a Nemzeti összetartozás napjáról.

Délután: Sepsiszentgyörgy látványosságai, Székely Nemzeti múzeum megtekintése

1. nap: Városnézés városnézés Kézdivásárhelyen, Gábor Áron szobra előtt megemlékezés, Kézdiszentlélek és a perkői Szent István kápolna megtekintése, kiskászoni Búcsújárók emlékház meglátogatása Délután: gyalogtúra Bálványosra, Haszmann Pál falumúzeum meglátogatása, kézműves foglalkozás, visszaérkezés a szállásra, este népi táncest
  2. nap: Zágon község látványosságai (Mikes-tölgyek meglátogatása), Óriáspince délután: lovas program a kökösi csata helyszínén (Bartha lovastanya) este: vacsora, tábortűz
  3. nap: Hazautazás. Útközben megálló Déván, a vár megtekintése.