Édes Hazám Magyarország vetélkedő Hódmezővásárhelyen 2016

2016. március 4-én részt vettünk a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskola és Óvoda által megrendezett „Édes hazám Magyarország” vetélkedőn. A versenyen a tanulók az előre megadott tájjal kapcsolatosan számot adtak a földrajzi és honismereti tudásukról. Az idén az Alföldről, szóltak a feladatok. A tanulóknak ismerniük kellett az Alföld résztájait, vízrajzát, fontosabb városait, ezeket térképen el kellett helyezni, településeket kellett felismerni nevezetességeik illetve iparuk alapján, az Alföldön született és ide kötődő híres embereket, irodalmi és történelmi személyeket kellett megnevezni tevékenységeik alapján. A népviseletek jellegzetes ruhadarabjai és a húsvéti ünnepkör is szerepelt a kérdések között. A vetélkedőn 12 csapat vett részt, a mi csapatunk, a Vadócok érte el a legjobb eredményt, miénk lett az 1. helyezés.

A vetélkedő másik részében előre megadott témakörökből kellett felkészülni egy 3-4 perces bemutatóval. Mi a „Barangolás az Alföldön” témát választottuk, a csapatunk Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkot mutatta be. A prezentációval a 3. helyezést sikerült megszerezni.

A csapattagok: Lukács Lili, Gyöngyösi Alexandra, Földi Csanád és Ördög Levente. Felkészítő tanár: Gémes Károlyné.

Gratulálunk ehhez a szép eredményhez!