Beretzk Péter Vetélkedő 2016

Hagyományainkhoz híven az idén is megrendeztük a Dr. Beretzk Péter Természetismereti és Környezetvédelmi Vetélkedőt, melyet a Szeged-Csanád Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézet 100 000 Ft-tal támogatott. Ebben az évben a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium, a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Középiskola, a Szent Antal Katolikus Általános Iskola tiszaszigeti  és kübekházi telephelye, a balástyai Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, valamint a Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda öttömösi, pusztamérgesi, kömpöci, harkakötönyi és dóci csapatai vettek részt a megmérettetésen, A rendezvény Huszka Zoltánné igazgatónő rövid megnyitójával kezdődött, aki köszöntötte vendégeinket. Megtiszteltetés volt számunkra, hogy meghívásunkat elfogadta Bankóné Bartók Katalin, aki a Beretzk verseny "szülőanyja" volt. Az ő ötlete alapján rendezte meg az iskola 1994-ben az első természetismereti és környezetvédelmi vetélkedőt. Azóta minden évben a Föld napjához kapcsolódva 3 fős csapatok mérik össze a tudásukat. Gémes Károlyné, a vetélkedő szerezője ismertette a programot, majd Ábrahám Krisztián környezetvédelmi előadását hallgattuk meg. Úgy gondolom, mindenkit meggyőzött arról: felelősek vagyunk a Föld jövőjéért és nagyon sokat tehetünk azért, hogy Földünk még sokáig élhető maradjon. Az előadás után a csapatok menetlevelekkel a kezükben elindultak az állomásokra. Volt madárfelismerés, szárazföldi és vízi állatokról kvíz, világörökségünk kincseinek felismerése, villámkérdések, rejtőzködő állatok megkeresése, memóriajáték növényekkel, távoli tájak állatainak elhelyezése a világtérképen, virágok és gyümölcsök párosítása, magvak felismerése, tapintás alapján zöldségek és gyümölcsök megnevezése és activity. A délelőtti feladatok után elfogyasztottuk az ebédünket, majd folytatódott a megmérettetés. A feladatok a nemzeti parkokhoz, a tanult állatokhoz és növényekhez kapcsolódtak, illetve környezetvédelmi kérdésekkel is találkoztak a versenyzők.

A helyezést elért csapatok:

L. helyezett:      Dugonics András Piarista Gimnázim - Szeged

Csapattagok: Grósz Anna Boróka, Jusztin Veronika, Kardos Lili

Felkészítő tanár: Orosz Gábor

II. helyezett:      Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola – Dóc

Csapattagok: Földi Csanád, Huszka Mihály, Ördögh Levente

Felkészítő tanár: Gémes Károlyné

III. helyezett:      Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola – Balástya

Csapattagok: Barna Barbara, Bárkányi Mónika, Molnár Maja

Felkészítő tanár: Koréh Istvánné

Gratulálunk a szép teljesítményért a csapatoknak és a felkészítőknek.

Köszönjük a szegedi Füvészkert, a Hajókirándulás.hu és a Nimfea Természetvédelmi Egyesület felajánlását, valamint a SZEGEPI támogatását.

A mappában található képek előnézete Beretzk Péter Vetélkedő 2016