A labdarúgó Eb története

2012. május 17-én iskolánkban már második alkalommal rendeztünk történelem versenyt. Idén azonban több szempontból is rendhagyó módon.

Nem a történelem órán tanult témát választottam, hanem a labdarúgó Eb 52 éves történetét. A feladatokat nem egyénileg, hanem 2 fős csapatokban oldották meg a diákok, akiknek nemcsak tárgyi tudását, hanem az ügyességüket is "teszteltük". Öt település ( Dóc, Domaszék, Öttömös, Pusztamérges, Szatymaz ), kilenc csapata vett részt a versenyen.

A vetélkedő előtt Kothenczné Takács Andrea vetítéssel egybekötött előadást tartott a futball történetéről, majd a csapatok hozzáláttak a feladatlapok megoldásához. Ezután a tanulók a "csocsóban" ( ez aratta a legnagyobb sikert!), dekázásban és fejpárbajban is összemérhették ügyességüket.

A verseny a következő eredménnyel zárult:

I. hely:  Mészáros Dominik - Tóth Bence (Dóc)

II: hely: Mendebaba Szásá - Tóth Tibor ( Szatymaz)

felkészítő tanár: Farkas-Csamangó Etelka

III. hely: Gyöngyösi Gábor - Vojnics-Kortnics Alexandra (Öttömös)

felkészítő tanár: Tóth Csápek Ágnes

Gratulálunk!

Köszönöm kollégáimnak, Kothenczné Takács Andreának, Gera Zsuzsannának, Pölösné Hudák Dórának és Varga Szamócának a segítséget!

Külön köszönet a Mészáros családnak, hogy a verseny számára biztosították a csocsó asztalt!

Dóc, 2012. május 18.                                          Doszpod Endre, szervező tanár